Yapımını üstlendiğimiz ‘housEmotion’ enstalasyonu Milano Üniversitesi’nde sergilendi.

FuoriSalone 2018 kapsamında, Università degli Studi di Milano’da INTERNI dergisinin düzenlediği ‘House In Motion’ sergisi 16-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. İç mekan ve çağdaş tasarım dergisi INTERNI’nin Gilda Bojardi’nin rehberliğinde Milano’daki FuoriSalone sırasında düzenlediği etkinliklerin bu yıl 20’ncisi (1998-2018) kutlandı. INTERNI ‘House In Motion’ kapsamındaki sergi ve etkinlikler, üç ayrı tarihi mekanda; Università degli Studi di Milano, Orto Botanico di Brera ve Corso Venezia 11'deki Audi City Lab’da gerçekleşti.

Bu yıl odak noktası, yaşam tarzlarının değişiminden etkilenen iki konu oldu: günümüz dinamiklerini bir araya getiren, tek bir kimlik oluşturan çelişkili iki kavram, ‘ev ve hareketlilik’.

Tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tamamlanan, yapımını üstlendiğimiz ‘housEmotion’ enstalasyonu da organizasyon kapsamında Milano Üniversitesi’nde sergilendi. Hayali duvarlara sahip, soyut bir ev figürü ile ‘Nereden geliyoruz?’ sorunu ortaya koyan Tabanlıoğlu Mimarlık; 5 metre ölçülerinde, etrafı silindir metal çubuklarla çevrelenmiş küp bir platformda derinlik, optik yansımalar ve sınırların etkilerini kullanarak hiç kimsenin yerinde fiziksel olarak kalamayacağını göstermeyi hedefledi. Bunun yerine kademeli olarak dış çevreye ilerleyen, farklı bir yeri ev olarak kabul ediyor. Çünkü evi ev yapan çeşitli algılara rağmen psikanalist D.W. Winnicott’a göre ev, başladığımız yerdir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.